pondelok 28. mája 2018

Tikendov zápisník #31

Politika


Politici sa majú viac venovať politike a nie byť spolovice podnikateľmi - Zástupca nemeckých a rakúskych investorov na Slovensku Guido Glania hodnotí pozíciu Slovenska v regióne stále veľmi dobre, ale verejná podpora konšpiráciám krajine zbytočne škodí

USA podkopávajú Svetovú obchodnú organizáciu a môže to zle dopadnúť - Kľúčovým okamihom bolo prijatie Číny do WTO. Jej pravidlá neboli dizajnované pre čínsky model kapitalizmu. 

Alobal a uhlie: aj na západe niečo je – reportáž z hornej Nitry - V podzemí hornej Nitry, ktorá patrí k baštám Smeru, vzkypeli veľké vášne. Odborári z Hornonitrianskych baní Prievidza spustili petíciu za pokračovanie ťažby hnedého uhlia.

Spoločnosť


Výzva firiem: Stojíme za odvážnymi - Je pre nás veľmi dôležité, aby čestní úradníci a úradníčky, ktorí poukážu na korupciu vo verejnej správe, zažili podporu.

Gynekológ: Interrupcie sa dejú aj nelegálne, pomohla by dostupná antikoncepcia a rozumná sexuálna výchova - Štatistiky o potratoch môžu byť skreslené nelegálnymi potratmi, hovorí prednosta gynekologicko-pôrodníckej kliniky v bratislavskom Ružinove Jozef Záhumenský. 

Ťažký týždeň s Janom Gorduličom: Kotlebovské ťaženie proti interrupciám -  Návrh na sprísnenie interrupcií z dielne ĽS NS prichádza v čase, keď počet umelých prerušení tehotenstva dlhodobo klesá. O vlaňajší medziročný nárast sa postarali cudzinky. 

Obchod se zdravím - Jsme naštvaní na lékaře a hledáme, kdo by se nám v nemoci věnoval. Alternativu. Jak ale může vypadat alternativní léčba v praxi?

IT


Programátor oscreenshotoval celý slovenský Internet, spravil z neho jednorožca - Slovenský programátor zrealizoval v uplynulých týždňoch zaujímavý projekt, keď motivovaný snahou zistiť prevažujúce farby používané na slovenskom webe oscreenshotoval hlavné stránky všetkých slovenských webov a vytvoril z nich jeden veľký zoomovateľný megaobrázok.

Zdroj: pony.reverz.sk

Práca


Šéf Matadoru: Zamestnávanie cudzincov je drahšie. Sme však na nich odkázaní - Podpredseda Klubu 500 a prezident automobilového dodávateľa Matador Group Štefan Rosina v pre HN tvrdí, že Slovensko je odkázané na dovoz pracovníkov.

História


Keby to len Kristus videl... - Čo je protestantizmus? V čom sa líši od katolicizmu? Dá sa vôbec definovať?

Rôzne


Efektívna politika záchodovej dosky - Takmer každý z nás už zažil vášnivú diskusiu na tému umiestnenia záchodovej dosky. Večná dilema – ženy potrebujú mať vždy dosku dole, muži pri malej potrebe hore.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára