pondelok 7. mája 2018

Tikendov zápisník #28

Médiá


Investigatívny novinár Adam Valček: Nechceme sa zmieriť s tým, ako to tu funguje -  „Investigatíva je pre mňa synonymom pravého zmyslu novinárstva, čiže verejnej kontroly," hovorí Adam Valček.

Končiaci redaktor RTVS Kristián Čekovský: Nečakal som, že ma vyhodia takto „na hulváta“ - Vyvážené spravodajstvo neznamená, že keď máme vo vysielaní päť minút Židov, na ďalších päť minút si tam zavoláme nacistov, hovorí dnes už bývalý reportér televízneho spravodajstva RTVS. 

Rozvrat - Ak chce Jaroslav Rezník zastaviť novinársky rozpad vlastnej inštitúcie, mal by siahnuť k ráznym personálnym zmenám. Ale celkom iného typu, než RTVS robila v posledných dňoch.

Braňo Závodský - Novinár sa pýta za občanov, nie za seba. Fico by mal odpovedať. -  S Braňom Závodským o médiách, moderovaní aj osobnom živote.

Politika


Absurdní tragédie středovýchodní Evropy - Viktor Orbán buduje v Maďarsku ultrapravicový autoritářský stát a ničí odkaz osvícenství. Podobné trendy vidíme i jinde. Co s tím?

Rošková, Matečná, Hovan: tisíce hektárov pôdy, státisíce eur pre „našich ľudí“ (tretia reportáž z východu) - Tretí príbeh z východu opisuje schémy prepojenia politikov či nominantov Smeru, agrobiznisu a zločinu. 

Od Ženevy po Jakartu. Saúdi stvořili ultrakonzervativní náboženský mikrokosmos - Tolik očekávané saúdské reformy jsou spíše populistická opatření a mediální hra korunního prince.

Spoločnosť


Viem, že umriem, ale nehovorte to mamičke, lebo by ju to veľmi bolelo - S popredným českým odborníkom na paliatívnu starostlivosť Martinom Loučkom sme sa rozprávali, ako deti a dospelí prežívajú umieranie, ako pracovať s negatívnymi emóciami smútku a úzkosti, keď sa blíži koniec a ako nám humor a smiech pomáhajú zvládať ťažké situácie.

Rapper Strapo: Povedomie mladých ľudí o politike je aj vďaka rapu lepšie - Nastaviť rap do pozície, keď je peknučký, navoňaný a zabalený tak, aby sa dobre predal, je pre mňa strašne scestné a vždy som sa tomu vyhýbal.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára