piatok 16. februára 2018

Tikendov týždeň #17

O Kiskovi, KĽDR, FIIT a o tom, ako rozplakať nácka. Viac vo vnútri.

Politika


Čo zostane po Kiskovi - Čo odkáže prezident svojim voličom a krajine, ak sa rozhodne nekandidovať. 

KĽDR - Severná Kórea je jedným z najnáročnejších miest na fotografovanie, pretože fotografi na to dostávajú špeciálne povolenie a presné pokyny, čo smú na svojich snímkoch zachytiť.

História


Eddie Chapman - Jeden jeho šéf o ňom povedal "Chapman miloval seba, miloval dobrodružstvo a miloval svoju krajinu, pravdepodobne v tomto poradí."

Korupcia tu má tradíciu - Keď sa v roku 2011 objavila kauza Gorila, najznámejší prípad svojho druhu, oslovili ho novinári, ktorých zaujímali dejiny korupcie na našom území. Tak zistil, že je to povestné biele miesto a zostavil prvú publikáciu tohto druhu. 

Školstvo


Ak si myslíte, že informatik sedí len za počítačom, mýlite sa - Čo mi dalo štúdium na slovenskej vysokej škole? O Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave hovorí JAKUB MAČINA.

NTECast #29 - S Jakubom Mačinom o online kurzoch, IT SPY a mimoškolských aktivitách - Ako pomôcť ľuďom pomáhať si navzájom? Ako uspieť v IT SPY? Oplatí sa chodiť na stáže? Ako robiť pre Google už počas štúdia? O tomto a o mnohom ďalšom sa bavíme s Jakubom Mačinom, absolventom FIIT STU v Bratislave. 

Akreditáciu, ktorú má Cambridge, získala aj FIIT STU - FIIT STU je jedinou fakultou v SR a ČR, ktorá má akreditáciu britskej IET.

Rôzne


.na cestách: Základom je nesmrdieť - Je pravda, že cestovatelia smrdia? Jeden z nich, Martin Navrátil, vysvetľuje, ako sa postarať o osobnú hygienu na cestách a čo nosí vo svojom hygienickom vrecúšku.

Súdny lekár Kováč: Aj ja som na začiatku v pitevni odpadával, dnes určím čas smrti celkom presne - Obhliadky mŕtvych by podľa nových pravidiel mali robiť aj lekári špecialisti. Súdny lekár a právnik, Peter Kováč, ktorý už 22 rokov robí obhliadky mŕtvych, návrh kritizuje ako populistický.


Vtipy z čias minulých: Takto nás zabávali komunisti -  Za vlády komunistov boli humor a zábava povolené - ale prísne v medziach totalitných zákonov.

Prečítajte si môj anglický newsletter.

Prihláste sa na odber emailom


Delivered by FeedBurner

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára