sobota 16. decembra 2017

Tikendov týždeň #9

O odvodovom bonuse, bitcoine alebo komunistoch a náckoch v českej vláde.

Politika

Muž, ktorý zničil pýchu SaS: Odvodový bonus je antisociálny (rozhovor) - Celý ekonomický program strany Richarda Sulíka stojí a padá na odvodovom bonuse. Podľa mladého ekonóma Mariana Jánoša je úplne nereálny a poškodil by slovenské hospodárstvo.

Osmdesátiletý Schwarzenberg: Kdyby #MeToo začalo před lety, asi bych do politiky nevstoupil - Dokáže, poněvadž je to důležitá otázka. Bylo by mi potěšením dáti mu přes hubu, ale tady jde o důležitou věc: tábor v Letech byl česká, nikoli německá ostuda.

Po návrate nepoznal ani Big Mac. Príbeh Američana, ktorý útekom do KĽDR urobil najväčšiu chybu života - Americký dezertér prišiel v Severnej Kórei o slepé črevo, tetovanie, jeden semenník a 39 rokov života. Že urobil strašnú chybu, zistil za jeden deň.

Ekonomika

Prečo nepríde Porsche do Krompách - Chudobné regióny Slovenska len diaľnice nezachránia. Záujem investorov o ne nemusí byť nulový, ale sotva sa priblíži tomu, čo vidíme na západe alebo v okolí Košíc.

Juraj Karpiš - Nahradí Bitcoin klasické peniaze?Spoločnosť

Miss Rusko ďakuje Putinovi za to, že u nich neobťažujú ženy. 14-tisíc ročne ich zomrie pri domácom násilí - Kremeľ síce naoko podporuje starostlivo vybrané a neškodné feministické projekty, ale v skutočnosti postavenie žien limituje konzervatívna ideológia.

Ako funguje škola, v ktorej je polovica špeciálnych detí? Rodičia si pochvaľujú, žiaci majú nadpriemerné výsledky - Máte dvanásť detí. Štyri vlastné a osem osvojených. Sú niektoré z nich deti so špeciálnymi potrebami? Všetky, ktoré som si osvojil.

Rôzne

Prečítajte si môj anglický newsletter.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára