piatok 3. novembra 2017

Tikendov týždeň #3

Keďže som bol cez týždeň u klienta v Bangkoku, veľa času na čítanie som nemal. Napriek tomu si môžete v tomto vydaní prečítať o Číne, voľbách do VÚC alebo syndróme vyhorenia.


Politika

Čína vidí v americkom úpadku príležitosť - Čína je samá zmena, ale zmeny sa nedejú vo vzduchoprázdne, lež na pozadí totálneho kolapsu politickej a morálnej autority Spojených štátov vo svete.

Čo ukázali bizarné predvolebné diskusie? - RTVS zorganizovala predvolebné diskusie so všetkými kandidátmi na predsedov krajov. Otvorila tak Pandorinu skrinku a ukázala hrôzy, ktoré nedajú spávať. Úroveň lokálnej politiky.

Spoločnosť

Chodil sa biť spolu s náckami, dnes proti nim bojuje. Najnebezpečnejší sú fašisti v zálohe, tvrdí - Ako stredoškolák sa v Banskej Bystrici pod vplyvom partie kamarátov stal neonacistom, ktorý sa chodil v piatky pobiť do mesta. Časom pochopil, že bojoval proti niečomu, čo v živote nestretol.

Sme menej skorumpovaní, a predsa vidíme púšť - Skorumpovaní politici sa najviac boja verejného pranierovania. No všadeprítomnosť témy korupcie si vyberá aj svoju daň na voličskom správaní.

Psychiatrička: Vyhoretí sú dnes už aj 35-roční, antidepresíva užívajú aj tí, čo by nemuseli - Keď človek pracuje desať rokov tempom dvanásť hodín denne, nechodí na dovolenky a neoddychuje, jeho organizmus jedného dňa vypne, varuje psychiatrička Janka Vránová.

Rôzne

Slovák, ktorý vedie najlepší bar na svete: Pre britskú kráľovnú som namiešal koktail a naplnil som ním fontánu - Pre Erika Lorincza bolo dobrou školou barmanstva Japonsko. Barmani tam akoby tancovali tango, kým v Londýne to bolo ako na dedinskej diskotéke.


Prečítajte si môj anglický newsletter.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára