piatok 4. mája 2012

Infografika: V čom všetkom si odporuje Biblia

Je veľmi ťažké presvedčiť veriacich ľudí, konkrétne kresťanov, ktorí si myslia, že Biblia je napísaná na základe božieho vnuknutia, že sa v skutočnosti jedná len o veľmi nudnú knihu, vlastne zbierku viacerých kníh, ktoré si navzájom dosť často odporujú. Samozrejme uvedenie jedného dvoch príkladov veriacemu človeku nestačí, a nikdy sa mi nechcelo vyhľadať všetky tieto rozpory. Ale ako sa ukázalo, niekomu sa chcelo. Mám však obavy, že aj na toto si hlboko veriaci človek nájde svoje vysvetlenie (tipujem: "Boh len skúša našu vieru")

Kliknite pre zväčšenie

4 komentáre:

 1. Je špatně brát Bibli jako historický pramen. Je špatně si ji vykládat doslovně a taky je špatně ji zavrhovat. Ve své podstatě se samozřejmě jedná o rozšířenou verzi sumerských příběhů, ale v zásadě parafrázuje a odráží určité postupy, které jsou vystopovatelné do dnes a není to jen o tom, zda věřím, že někdo přežil ve velrybě. Chce se na to podívat z druhé strany. Ač věřící nejsem, tak Bibli shledávám velmi zajímavou a poučnou. Zkus se na to podívat z jiného úhlu, opravdu jsi pochopil o čem je víra? Co vůbec Bible říká? A pochopil to vlastně někdo? Hlavně si musíš rozetnou dva pojmy - náboženství a víra, jeden s druhým nemá moc společného.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Peter: suhlasim s tvojim nazorom..pricom ale som veriaci clovek ... ;) Metod ako nic proti ale, ked citam nieco od teba smerom k nabozenstvam tak vzdy su to obycajne keci, nic viac nic menej...ci je alebo nieje clovek veriaci moze byt kazdemu jedno..cloveka netvori viera ale jeho vnutro ;)

   Odstrániť
  2. Ja nezavrhujem Bibliu ako taku. Nettvrdim ze neobsahuje vela dobrych myslienok, ale napr. na mnohych miestach je aj rasisiticka a na mnohych je to len rozpravka. A rovnako mi nevadi ked clovek veri v nejaku bytost, ktora stvorila vesmir, ale preco na to potrebuje boha konkretizovat podla nejakej 5000 rokov starych pribehov?

   Odstrániť
  3. A Tomas, nepochopil si asi co sa snazim mojimi komentarmi k nabozenstvam povedat. Ako vravim, neodsudzujem ludi preto ze veria v to, ze mozno boh stoji za stvorenim vesmiru a je posmrtny zivot, len nechapem, ze niekto dokaze verit napr. ze Biblia je viac vypovedajuca ako Koran, Tora, nejake budhisticke zvitky alebo vypravanie nejakeho samanana v amazonskom pralese.

   Odstrániť